A MOŻE TAK BEZPOŚREDNIA REZERWACJA POKÓJ W HOTELU?

2020-01-29

Zadaj sobie odrobinę trudu

Szukając hotelu w Internecie bardzo często jesteśmy odsyłani do adresów pośredników oraz do wyszukiwarek porównujących ceny noclegów. Dobrą praktyką jest jednak sprawdzanie strony internetowej wybranego hotelu. Daje nam to pewność, że opis oraz zdjęcia na stronie zgadzają się z tymi, na które natknęliśmy się w wyszukiwarce. Portale służące do szukania ofert noclegowych nie zawsze biorą odpowiedzialność za informacje w nich zamieszczane. Bezpośrednia rezerwacja to nie tylko większa gwarancja, ale przede wszystkim bezpieczeństwo danych, szybsza możliwość potwierdzenia oraz najczęściej – najlepsza cena. Opłaca się zatem zadać sobie odrobinę trudu i porównać ceny, jakie znajdziemy na stronie pośredników oraz na witrynie internetowej hotelu.

Wiele obiektów świadczy dodatkowe usługi takie jak: budzenie, pralnia, room service, zamawianie taksówek, sprzedaż biletów na imprezy kulturalne, czy informacja turystyczna. Większość z nich pozostaje opcją ekstra płatną. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skontaktować się z recepcją wcześniej, dzięki czemu możemy uzyskać wszystkie potrzebne wskazówki, także te na temat dojazdu, czy czasu trwania doby hotelowej. Bezpośredni kontakt z obiektem pozwala także potwierdzić informacje, na które natrafiliśmy w sieci.

Bez względu na to, jak odległa pozostaje dla nas perspektywa urlopu, bądź wyjazdu zatroszczmy się o zakwaterowanie już dziś. Zwlekając sporo ryzykujemy. Nie tylko możemy przegapić najlepsze oferty cenowe, ale przede wszystkim, przy braku wolnych miejsc, możemy odbić się od ściany… rezerwacji. Pamiętajmy jednak o tym, aby sprawdzić dostępne możliwości i zweryfikować informacje – najlepiej u samego źródła.

Do góry